Saulės akiniai tai ne tik įvaizdžio detalė, bet ir patikimas būdas apsaugoti savo akis nuo saulės. Todėl tinkamas saulės akinių dydis yra esminis reikalavimas renkantis akinius.

Akinių dydžiai

Saulės akiniai yra ne tik stiliaus detalė, bet ir būtina akių apsauga nuo UV spindulių. Kad akiniai efektyviai apsaugotų jūsų akis ir būtų patogūs, labai svarbu pasirinkti tinkamą akinių dydį. Rinkdamiesi akinius atkreipkite dėmesį į tris esminius matmenis: lęšio dydį, tiltelio plotį ir kojelių ilgį.

Teisingai parinkti saulės akiniai patogiai gulės ant nosies, idealiai uždengs akis ir tvirtai laikysis už ausų, net jei pakreipsite savo galvą į priekį. Tinkamą akinių dydį galite rasti pagal akinių dydžių lentelę apačioje.

Norint, kad akiniai veiksmingai atliktų savo funkcijas, labai svarbu pasirinkti teisingą jų dydį. Akinių dydžių lentelė pedės jums išsirinkti tinkamo dydžio akinius.
Akinių dydžiai
Lęšio plotis (mm) 44-47 48-52 53-55 56+
Tiltelio plotis (mm) 14-16 17-18 19-20 21+
Kojelių ilgis (mm) 125-130 130-135 135-145 145+
Dydis S M L XL

Kaip pasirinkti tinkamą saulės akinių dydį

Saulės akiniai yra ne tik stilingas stilingas aksesuaras puikiai papildantis mūsų aprangą, bet ir būtina akių apsauga nuo kenksmingų saulės spindulių. Tad, renkantis saulės akinius, labai svarbu žinoti, kaip tinkamai nustatyti akinių dydį.

Akinių dydį lemia trys pagrindiniai elementai:

  • Lęšio dydis – nusako, kiek jūsų akių bus uždengta. Norėdami gerai apsaugoti akis nuo saulės, turėtumėte rinktis pakankamai plačius lęšius, kurie apimtų visą akį ir šalia esančią odą. Akinių lęšio dydžiai paprastai svyruoja nuo 40 mm iki 62 mm.
  • Tiltelio plotis – tai saulės akinių dalis, kuri liečiasi su jūsų nosimi. Tiltelis turėtų būti nei per siauras, nei per platus, kad akiniai tvirtai ir stabiliai gulėtų, bet nespaustų jūsų nosies. Tiltelio plotis dažniausiai būna nuo 14 mm iki 24 mm.
  • Kojelių ilgis – tai atstumas nuo akinių rėmo iki kojelės galo. Kojelės turėtų atitikti jūsų ausies formą ir ilgį, kad akiniai nenukristų, kai lenkiatės ar judate. Akinių kojelės paprastai gaminamos nuo 120 mm iki 150 mm.

Kaip nustatyti akinių dydį su kortele

Ar žinote, kad standartinės lojalumo arba mokėjimo kortelės plotis yra beveik vienodas su vidutinio saulės akinių lęšio pločiu. Todėl norėdami nustatyti preliminarų sau tinkančių akinių dydį, galite pasinaudoti tokia kortelę kaip matavimo įrankiu. Tiesiog atsistokite prieš veidrodį ir pridėkite kortelę sau prie nosies, kaip pavaizduota žemiau esančiame paveikslėlyje.

  • S akinių dydis – jeigu kortelė siekia arba peržengia jūsų antakių liniją.
  • M akinių dydis – jeigu kortelė yra ties jūsų antakių linija.
  • L/XL akinių dydžiai – jeigu kortelė nesiekia jūsų antakių linijos.

Keli naudingi patarimai renkantis saulės akinius

  • Veido forma: akinių dydžio pasirinkimas taip pat priklauso nuo jūsų veido formos. Pavyzdžiui, žmonėms su apvaliuoju veidu dažnai tinka kampuoti, katės akių tipo ar stačiakampiai akiniai, ovalo formos veidui – aviatoriaus stiliaus akiniai.
  • UV apsauga: nepriklausomai nuo to, kokio stiliaus ir dydžio akiniai jus domina, svarbu įsitikinti, kad jie užtikrina kokybišką UV spindulių apsaugą.
  • Atspindys ir tamsinimas: renkantis saulės akinius, taip pat nepamirškite ir lęšių bei rėmelių spalvų įvairovės bei skirtingų stiklų tamsinimo savybių (tonuoti stiklai, veidrodiniai stiklai).
x

Panašūs straipsniai