Rūbų skalbimo ženklai naudojami tekstilės gaminių ženklinimui ir apibrėžia jų priežiūros taisykles. Drabužių skalbimo simboliai padeda tinkamai prižiūrėti savo rūbus ir išvengti priešlaikinio jų nusidėvėjimo.

Ką reiškia drabužių skalbimo ženklai ant etikečių?

Jeigu kada esate sugadinę savo drabužį jį skalbdami, greičiausiai taip nutiko todėl, kad neatkreipėte dėmesio į skalbimo ženklus jo etiketėje. Iš tiesų, visi parduotuvėse parduodami drabužiai turi aiškias skalbimo instrukcijas, kurios yra išreiškiamos specialiais tarptautiniais simboliais, ant jų etikečių. Deja, tačiau dažniausiai į nurodytas skalbimo ženklų reikšmes mes net nepažiūrime, nors būtent nuo tinkamos drabužio priežiūros priklauso jo ilgaamžiškumas.

Taigi, skalbimo ženklai ant rūbų etikečių yra nurodomi ne šiaip sau. Šie simboliai pateikia labai svarbią informaciją apie tai, kaip rūbą reikėtų skalbti, balinti ar džiovinti. Atminkite, kad ilgai jums tarnaus tik tinkamai prižiūrimi rūbai, todėl susipažinti ir žinoti visus pagrindinius drabužių priežiūros ženklus yra pravartu kiekvienai šeimininkei. Na, o šiandien, mes pakalbėsime apie drabužių skalbimą ir šį konkretų procesą apibūdinančias skalbimo ženklų reikšmes.

Drabužių skalbimo ženklai – kaip jie atrodo ir ką reiškia?

Prieš pradedant skalbti drabužius, reikėtų visada patikrinti, kokie tiksliai skalbimo ženklai yra nurodyti ant jų etiketės. Antraip, į skalbimo mašiną įmetus tik rankomis skalbti skirtą rūbą, vėliau galite būti gana nemaloniai nustebinti. Taigi, visi drabužių skalbimo simboliai gali būti sugrupuoti į skalbimo būdą, temperatūrą bei režimą apibrėžiančias ženklų grupes. Aptarkime šiuos skalbimo ženklus detaliau.

Drabužių skalbimo būdą nurodantys ženklai

Konkrečiam drabužiui tinkamą skalbimo būdą, nurodo šio drabužio etiketėje pateiktas vienas iš penkių apačioje esančių skalbimo ženklų. Iš esmės, drabužis gali būti tinkamas skalbti mašina, rankomis arba iš viso netinkamas skalbti. Jeigu drabužis skalbti nėra tinkamas, tuomet gali būti nurodomas sauso valymo būdas. Beje, drabužis taip pat gali būti ir netinkamas sausajam valymui.

Drabužių skalbimo būdo ženklai
Ženklas Reikšmė Aprašymas
Galima skalbti skalbimo mašinoje Galima skalbti bet kokioje skalbimo mašinoje, naudojant bet kokius skalbiklius ir bet kokioje vandens temperatūroje.
Skalbti rankomis Drabužį galima skalbti rankomis, šiltame vandenyje
Skalbti negalima Drabužio skalbti negalima. Šiuo atveju, paprastai yra nurodomos sauso valymo instrukcijos.
Galimas sausas valymas Drabužis yra tinkamas sausam valymui.
Sausas valymas negalimas Drabužis nėra tinkamas sausam valymui.

Drabužių skalbimo temperatūrą nurodantys ženklai

Tinkama drabužių skalbimo temperatūra gali būti nurodoma skaičiais arba taškais. Europoje šis rodiklis dažniausiai yra vaizduojamas konkrečiu skaičiumi. Drabužių skalbimo temperatūra paprastai skirstoma į žemos (iki 30 °C), vidutinės (iki 40 °C), aukštos (iki 60 °C) ir labai aukštos (iki 95 °C) temperatūros intervalus.

Drabužių skalbimo temperatūros ženklai
Ženklas Reikšmė Aprašymas
Galima skalbti skalbimo mašinoje šaltame vandenyje Drabužis skalbiamas ne aukštesnėje nei 30 laipsnių temperatūroje.
Galima skalbti skalbimo mašinoje šiltame vandenyje Drabužis skalbiamas ne aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje.
Galima skalbti skalbimo mašinoje karštame vandenyje Drabužis skalbiamas ne aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje.
Galima skalbti skalbimo mašinoje labai karštame vandenyje Drabužis skalbiamas ne aukštesnėje nei 95 laipsnių temperatūroje.

Drabužių skalbimo rėžimą nurodantys ženklai

Kai kurių drabužių audiniai (šilkas, vilna, kašmyras ir pan.) gali būti labai jautrūs ardantiems skalbimo proceso veiksniams, todėl siekiant tokių rūbų nepažeisti, labai svarbu atkreipti dėmesį į jų etiketėje nurodytą skalbimo rėžimą.

Konkrečiam drabužiui tinkamas skalbimo rėžimas yra žymimas viena arba dviem linijomis – viena linija, reiškia švelnų skalbimo rėžimą, dvi linijos reiškia itin švelnų rėžimą. Jeigu apačioje linijų nėra, tuomet drabužį galima skalbti įprastu rėžimu.

Drabužių skalbimo rėžimo ženklai
Ženklas Reikšmė Aprašymas
Galima skalbti skalbimo mašinoje Galima skalbti bet kokioje skalbimo mašinoje, naudojant bet kokius skalbiklius ir bet kokioje vandens temperatūroje.
Galimas skalbimas vidutiniu rėžimu Vidutinis rėžimas paprastai nurodomas, kaip rėžimas sintetiniams audiniams. Čia naudojamos mažesnės apsukos skalbimo, skalavimo ir gręžimo cikluose.
Galimas skalbimas švelniu arba ypatingai švelniu rėžimu Paprastai tai skalbimo rėžimai skirti vilnai ir šilkui. Skalbimo ciklai yra trumpesni ir naudojamos mažesnės apsukos.

Skalbimo ženklai ant etikečių nurodomi ne šiaip sau!

Taigi, skalbimo ženklai ant drabužių yra siuvami ne tik tam, kad nurodytų kainą ar gamintojo pavadinimą. Juose nurodoma svarbi informacija apie tai, kaip prižiūrėti savo rūbus, kad jie galėtų mums tarnauti kuo ilgiau. Bene pati dažniausia sugadintų drabužių priežastis yra netinkama jų priežiūra, todėl prieš skalbiant, visuomet reikėtų perskaityti jų etiketėse nurodytas gamintojo rekomendacijas.

x

Panašūs straipsniai