Sužinokite, kaip išsirinkti liemenėlę ir visuomet jaustis patogiai. Čia rasite viską apie tinkamos liemenėlės pasirinkimą: patarimai dėl dydžių, audinio ir stiliaus.

Kaip išsirinkti liemenėlę?

Išsirinkti idealiai tinkančią liemenėlę gali tapti tikru iššūkiu, net ir atsižvelgus į didžiulį prekių asortimentą parduotuvėse. Nepaisant to, skirti laiko tinkančios liemenėlės paieškai tikrai verta, kadangi gerai parinkta liemenėlė ne tik puošia ir išryškina moters figūrą, bet ir užtikrina teisingą laikyseną bei suteikia nepakartojamą komforto pojūtį. Tačiau kaip išsirinkti tinkamą liemenėlę, kuri ne tik tiktų, bet ir patiktų?

Renkantis liemenėlę svarbiausias aspektas yra jos dydis. Netinkamas liemenėlės dydis gali sukelti nugaros skausmus, diskomfortą ar nutrynimus ties petnešėlėmis. Užsidėjus liemenėlę, neturi būti juntama jokio nepatogumo ar tempimo pojūčio. Dar atsakingiau savo liemenėles turėtų rinktis didelę krūtinę turinčios moterys. Jų liemenėlės turėtų būti ne tik tinkamo dydžio, bet ir storesnėmis petnešėlėmis bei truputi platesne galine dalimi.

Kaip pasirinkti liemenėlės dydį?

Nustatyti tinkamą liemenėlės dydį tikrai nesunku, pakanka tik turėti centimetrinę matavimo juostą. Norint gauti kuo tikslesnius rezultatus, matavimus reikėtų atlikti ant nuogo kūno:

  • Apimties matavimas po krūtine: šis matavimas yra esminis renkantis tinkamą liemenėlę. Kadangi dauguma liemenėlių yra pagamintos iš elastingų audinių, iš gauto rezultato vertėtų atimti maždaug 2 centimetrus. Taip užtikrinsite geresnį liemenėlės prigludimą.
  • Krūtinės matavimas plačiausioje vietoje: matavimo juostą uždėkite plačiausioje krūtinės vietoje ir matuokite tiesiai per spenelius. Svarbu, kad matavimo metu juosta nebūtų per daug prispausta ir suveržta.
  • Kaušelio dydžio nustatymas: tinkamas kaušelio dydis bus skirtumas tarp krūtinės apimties plačiausioje vietoje ir apimties po krūtine.

Turint visus matavimus galite pasinaudoti apačioje esančia dydžių lentele, kuri padės surasti sau tinkamą liemenėlę.

Tinkamas liemenėlės dydis užtikrina pastovų komfortą, pasinaudokite liemenėlių dydžių lentele ir sužinosite sau tinkamą dydį.
Liemenėlės apimties dydžiai
Apimtis po krūtine (cm) 68-62 63-67 68-72 73-77 78-82 83-87 88-92 93-97 98-102
EU 60 65 70 75 80 85 90 95 100
UK 28 30 32 34 36 38 40 42 44
US 28 30 32 34 36 38 40 42 44
Liemenėlės kaušelio dydžiai
Apimčių skirtumas (cm) 10-12 12-14 14-16 16-18 18-20 20-22 22-24 24-26 26-28
EU AA A B C D E F G H
UK AA A B C D DD E F G
US AAA AA A B C D DD E F

Populiariausios liemenėlių rūšys

Tinkamas liemenėlės modelis leis ne tik puikiai atrodyti, bet ir nuolat jaustis patogiai. Vienos liemenėlės krūtinę padidina, kitos ją atveria ir provokuoja, o trečios vizualiai ją sumažina. Dėl didelio liemenėlių modelių ir dizainų pasirinkimo, kartais gali būti sudėtinga nuspręsti, kai išsirinkti liemenėlę, kuri tiktų konkrečia proga. Dėl šios priežasties, mes sudarėme trumpą, pačių populiariausių liemenėlių tipų apžvalgą.

  • „Push up“ liemenėlė – šis modelis ne tik krūtinę pakelia, bet ir vizualiai ją padidina. Puikus pasirinkimas nedidelę krūtinę turinčioms moterims.
  • „Soft“ liemenėlė – idealus variantas moterims su vidutinės dydžio ar didesne krūtine, vertinančioms natūralią išvaizdą. Šios liemenėlės lankeliai suteikia krūtinei formą, o minkštas audinys užtikrina komfortą.
  • Maitinimo liemenėlė – pritaikyta mamoms, kurios vertina funkcionalumą. Liemenėlė leidžia patogiai pamaitinti kūdikį, nes viršutinė jos dalis esant reikalui gali lengvai atsisegti. Be to, specialus audinys prisitaiko prie krūtinės dydžio pokyčių maitinimo metu.
  • Atvira liemenėlė – drąsus ir provokuojantis pasirinkimas. Skirta moterims, kurios nori akcentuoti ir pabrėžti savo krūtinę. Ši liemenėlė pakelia ir formuoja krūtinę ir visiškai nedengia spenelių.
  • Balkonetė – puikiai tinka mažesnėms ir vidutinėms krūtinėms. Tiesus liemenėlės kirpimas akcentuoja krūtinės viršų, o petnešėlių dizainas leidžia lengvai jas nuimti, suteikiant įvairių stiliaus derinimo galimybių.
  • Sportinė liemenėlė – būtinas atributas sportuojančiai moteriai. Liemenėlė pritaikyta tvirtai laikyti krūtinę, neleidžia jai judėti intensyvios fizinės veiklos metu ir užtikrina maksimalų komfortą.

Kaip išsirinkti tinkamą liemenėlę – naudingi patarimai

Audinio pasirinkimas. Liemenėlės komfortas ir prigludimas priklauso nuo jos audinio. Rinkitės medvilnę ar kitas kvėpuojančias medžiagas. Jeigu esate linkusi prakaituoti, tuomet rinkitės gerai drėgmę sugeriančius audinius.

Aprangos derinimas. Renkantis liemenėlę, taip pat įvertinkite, kokius drabužius jūs vilkėsite. Pasirinkite tokį liemenėlės modelį, kuris derės su jūsų apranga. Priklausomai nuo jūsų iškirptės galite rinktis balkonetės ar demi liemenėlės modelį su maža iškirpte. Šiltuoju metų laikotarpiu, puikiu marškinėlių pakaitalu gali tapti braletės, kadangi jos dengia daugiau kūno nei įprastos liemenėlės.

Palaikymas. Jums tinkamas liemenėlės palaikymo lygis pagrinde priklauso nuo krūtų dydžio bei aktyvumo dienos metu. Jeigu esate ganėtinai aktyvi ar turite didesnę krūtinę, tuomet jums gali prireikti tvirtesnę atramą užtikrinančios liemenėlės. Tuo tarpu mažiau aktyvioms moterims ar mažesnės krūtinės savininkėms, gali pilnai užtekti ir braletės be metalinių lankelių.

Asmeniniai poreikiai. Atsižvelkite į tai, kokiose situacijose ketinate dėvėti liemenėlę. Jeigu jums liemenėlė reikalinga aktyviai sportuojant, pasirinkite sportinę liemenėlę su stipriu palaikymu. Iš kitos pusės, jeigu liemenėlė skirta nešioti po šventiniais drabužiais, tuomet ieškokite elegantiškos liemenėlės su gražiais papuošimais ir nėriniais.

x

Panašūs straipsniai