Jūsų tinkamas batų dydis pagal cm. Išsirinkite puikiai tinkančią batų išmierą pagal savo pėdos ilgį. Vėliau jūsų kojos jums tikrai padėkos!

Koks turi būti jūsų batų dydis pagal pėdos ilgį?

Norint, kad jūsų batai būtų patogūs, nespaustų bei nesmuktų, labai svarbu išsirinkti tinkamą batų išmierą. Tačiau prekybai sparčiai keliantis į elektroninę erdvę, išsirinkti gerai tinkančią batų porą iš pirmo karto, tikrai pasidarė ganėtinai keblu. Priklausomai nuo gamintojo ar prekės ženklo, batų dydžiai gali stipriai skirtis, kas sukelia dar daugiau papildomų klausimų pirkėjams. Taigi, kaip sužinoti tinkamą savo batų dydį pagal pėdos ilgį ir palengvinti apsipirkimą internetu? Štai keletas laiko patikrintų būdų.

1. Išsimatuokite turimų batų vidpadį

Visi turime savo pačių mėgstamiausių batų porą, su kuria mūsų kojos jaučiasi komfortiškai ir patogiai. Iš esmės, taip yra todėl, kad šių batų dydis yra parinktas teisinga ir atitinka mūsų pėdos ilgį. Taigi, geriausia būtų, kad ir sekančią savo batų porą rinktumėtės būtent pagal šiuos batus.

Tam tikslui, iš dabartinių savo batų išimkite vidpadį ir išmatuokite jo ilgį. Norint gauti kuo tikslesnę batų išmierą, matuoti reikia tarp labiausiai nutolusių jo taškų. Tuomet, rekomenduojame pasinaudoti specialiomis dydžių lentelėmis ir išsirinkti geriausiai pagal pėdos ilgį jums tinkantį batų dydį.

Kita vertus, taip pat reikėtų nepamiršti, jog gauti matavimo rezultatai yra ganėtinai apytiksliai, todėl patartina visuomet įvertinti ir keleto milimetrų paklaidą į vieną ar kitą pusę. Taip pat reikėtų vengti matuoti stipriai nudėvėtus bei deformuotus vidpadžius, kadangi šiuo atveju, jūsų matavimo rezultatai gali būti netikslūs ir klaidinantys.

2. Išsimatuokite savo pėdų ilgį

Kitas gerai žinomas ir plačiai naudojamas būdas išsirinkti tinkamą batų išmierą – tai pačiam išsimatuoti savo pėdų ilgį. Šiam tikslui, jums reikės ant popieriaus lapo apibrėžti savo pėdos kontūrą. Nors šis būdas taip pat negarantuoja šimtaprocentinės apsipirkimo sėkmės, tačiau jis gali duoti pakankamai tikslų jums tinkančių batų išmieros orientyrą.

Štai rekomenduojama veiksmų, kuriuos jums reikės atlikti, seka:

  • Pasiruoškite popieriaus lapą (didesnį už jūsų pėdas), pieštuką ir liniuotę.
  • Atsistokite ant popieriaus lapo apsimovę kojinėmis, kurias planuojate dėvėti kartu su perkamais batais. Norėdami gauti kuo tikslesnius rezultatus, stenkitės stovėti tiesiai ir tolygiai paskirstyti savo svorį.
  • Apibrėžkite savo pėdos kontūrą laikydami pieštuką statmenai.
  • Turėdami pėdos kontūrą, išmatuokite gautą pėdos ilgį tarp dviejų labiausiai nutolusių taškų.
  • Kadangi dienos bėgyje mūsų kojos truputį ištinsta, prie gauto rezultato reikėtų papildomai pridėti apie 5 mm.
  • Pagal šį metodą rekomenduojame išsimatuoti abiejų kojų pėdas.
  • Galutinis matavimų rezultatas jums les pasinaudoti specialiomis dydžių lentelėmis ir pasirinkti tinkamą batų dydį pagal pėdos ilgį.

Reikėtų atsižvelgti ir į pėdos plotį

Patogiausiai mūsų kojos jaučiasi su ta avalyne, kuri ne tik atitinka mūsų pėdos ilgį, bet ir gerai prie jos priglunda. Nors svarbiausias parametras renkantis naują avalynę yra batų dydis pagal pėdos ilgį, tačiau taip pat reikėtų nepamiršti atsižvelgti ir į jų plotį. Juk kiekvieno žmogaus pėda yra skirtinga, todėl nenuostabu, kad vienodo ilgio pėdos kartais būna skirtingo pločio. Akivaizdu, kad skirtingo pločio pėdoms tiks skirtingi batai. Taigi, daugelis batų gamintojų taip pat atsižvelgia į tokius skirtumus ir savo asortimente dažnai gali pasiūlyti skirtingų pločių batų modelius.

Dažniausiai gamintojų naudojami batų pločio žymėjimai:

  • F plotis – taip žymimi batai, skirti siaurai pėdai. Jeigu pastebite, kad jūsų įsigyti batai dažnai smukčioja ir yra per platūs, išbandykite F pločio batus.
  • G (arba D) plotis – taip žymimi standartinio pločio batai. Tai labiausiai paplitęs batų plotis, kurį turi dauguma žmonių. Tačiau atkreipiame dėmesį, jog skirtingi avalynės gamintojai, standartinio pločio batų žymėjimui gali naudoti skirtingus simbolius. Dažniausiai standartinio pločio batai yra žymimi G arba D raidėmis.
  • H plotis – taip žymimi batai, skirti plačiai pėdai. Jeigu pastebėjote, kad dėvimi batai dažnai spaudžia jūsų pėdų šonus, jums gali tikti H pločio batai.

Naudokitės batų dydžių lentelėmis

Taigi, tinkamą batų dydį pagal pėdos ilgį jums padės pasirinkti specialios batų dydžių lentelės. Jeigu ieškodami tinkamų batų atsidūrėte tarp dviejų dydžių, visuomet siūlome rinktis didesnį. Juk norint, kad koja bate jaustųsi komfortiškai, reikėtų jai palikti truputį daugiau erdvės. Kaip taisyklė yra rekomenduojama rinktis tokius batus, kurių vidpadžio ilgis būtų nors 1 cm didesnis už jūsų pėdos ilgį.

Galiausiai, skirtingų gamintojų batų dydžiai paprastai truputį skiriasi, todėl prieš perkant batus taip pat reikėtų pasitikrinti ir konkretaus prekės ženklo skelbiamas dydžių lenteles. Pavyzdžiui, JAV gamintojų batai dažniausiai yra truputį didesni už tos pačios išmieros batus, gaminamus Europoje.

x

Panašūs straipsniai